Cennet Bahçesinden seksi adımlara

June 19, 2014Moda

moda-42İnci’nin ayakkabılarını giyenler rahatlığını da bilir. Markanın
CMO’su Zeynep Çalıştıran’la bu yazın mottolarını konuştuk.

Çizginizi yıllar boyunca korumayı nasıl başardınız?

İnci Deri yaklaşık 100 yıldır varlığını sürdüren ve bu süre boyunca yenilikçi ürünlerinin yanı sıra hizmet kalitesi ile sadık müşteriler kazanan bir marka. En önemli sırrımız da mevcut çizgimizi yıllardır koruyabilmemiz. Tüm dünyada tercih edilen modelleri, renkleri, tabanları, topukları tüketici ile buluşturuyoruz.

Trend takibi yapıyor musunuz?

Modanın merkezinde bir sektördeyiz, dolayısıyla trendleri mutlaka takip etmek gerekiyor. Defileler, yeni kreasyonlar, moda çekimleri, renkler, sergilemeler, mimari tasarımlar ve görsellikle ilgili her şey dikkatimizi çekiyor. Dünyanın dört bir köşesini geziyor fuarlara katılıyoruz.

Kadınların istekleri göz önünde mi?

Eskiden Türk kadınının çizgisi, Amerikalı ya da Avrupalı herhangi bir kadından çok daha farklı olabilirdi ancak globalleşen dünyada bu makas artık çok daraldı.

Yaza neler damgasını vuracak?
İnci Deri’nin, 2014 Yaz Koleksiyonu “Macera” ana temasıyla hareketli ve rengarenk bir yazın kapılarını aralıyor. “Mavi Yolculuk”, “Cennet Bahçesi” ve “Astral Seyahat” isimli 3 farklı temadan oluşan koleksiyonumuz öne çıkıyor.

Sezonun favorisi tulumlar

Biz tulumları en çok Yves Saint Laurent’ın koleksiyonunda gördük. Özellikle smokin kesimli modelleri ‘alınacaklar’ listemize de ekledik. Bu modelleri stilettolar ve parlak takılarla birleştirerek geceleri, babetler ve jean ceketlerle tamamlayarak gündüzleri kullanabilirsiniz. Gardırobunuza tulumları ekleyecekseniz, birkaç da ipucumuz var:

moda-sli

Tulumlar, sanılanın aksine iri değil silüeti daha toparlayıcı özelliğe sahiptir. Ancak bunun için belinizi vurgulamayı ve kıvrımlar yaratmayı unutmayın.
Düz ayakkabılarla giydiğinizde paçaların yerleri süpürmemesine dikkat edin. Paça boyunu düz ayakkabılara göre ayarlatmak daha akıllıca olacaktır.
Kilo probleminiz olmasa bile çamaşırınızın iz yapmaması için içinize korse veya toparlayıcı bir çamaşır giymeyi tercih edin.

Ayaklarda renk cümbüşü var!

Bu yaz koleksiyonumuzun ana felsefesi “seyahat”. Bolca neon renkler, plastik sandaletler görüyoruz. Hem erkek hem de kadınlarda hasır tabanlı kumaş espadriller, altın ve gümüş tonlarının yanı sıra ağırlıklı olarak maviler ve yeşiller var. Beyaz ve tonları da koleksiyonlarda önemli bir yer tutuyor.
Gelecek kış “zımba” gibi

Ka­lın ve renk­li ta­ban­lar, zin­cir­ler, iri me­tal ak­se­su­ar­lar gö­re­ce­ğiz. Yük­sek çiz­me­ler, dol­gu to­puk­lar ola­cak. Bir yan­dan ka­dın­sı çiz­gi­ler öne çı­kar­ken bir ta­raf­tan da mas­kü­len form­lar var. Tar­tış­ma­sız en fa­vo­ri renk ise bor­do ola­cak. Er­kek ko­lek­si­yonu­muz ise id­di­alı ve ce­sur. Bol­ca renk gö­re­ce­ğiz. Ka­lın ta­ban­lar bu yıl er­kek ayak­ka­bı­la­rın­da çok var. Er­kek­ler bu yıl da­ha faz­la çan­ta kul­la­na­cak.

100. yıl hedefleri

2017’de İnci Deri 100. yılını kutlayacak. 100. yılımızda 50 ilde 120 mağazaya ulaşmayı, çalışan sayımızı 650 civarına çıkarmayı ve marka yatırımlarımızı artırmayı planlıyoruz. Ayrıca yurt dışında özellikle Ortadoğu’da mağazalar açmak üzere çalışmalarımız devam ediyor.
Yasemin CANDEMİR – yasemin@sozcu.com.tr