IWC’nin Cannes Daveti’ne “Şahane Misafir”

May 26, 2012People, Saat

İsviçreli saat üreticisi IWC Schaffhausen, Uluslararası Cannes Film Festivali’nde filmlere ve film yapımcılarına duyduğu saygıyı gösteren büyüleyici bir geceye ev sahipliği yaptı.

IWC Schaffhausen’ın, Finch’s Quarterly Review ve Mercedes AMG ile birlikte düzenlediği Filmmakers Dinner’da kırmızı halı tam bir ünlüler geçidine sahne oldu.

Efsanevi Hotêl du Cap-Eden-Roc’ta eğlence dünyasından 200 tanınmış simanın katılımıyla gerçekleşen geceye, dünyaca ünlü yönetmenimiz Ferzan Özpetek’in yanısıra Oscarlı oyuncular Robert De Niro, Jeremy Irons, oyuncu Ewan McGregor, “Grey’s Anatomy” yıldızı Eric Dane ve Karolina Kurkova, Petra Nemcova gibi top modeller katıldı.

“Uzun yıllardan beri filmlere ve sinema yapımcılarına büyük bir tutku besliyoruz. Bizim gibi hissedenler ve IWC marka dostlarıyla Cannes’da böyle özel bir gecede birlikte olmaktan çok mutluyuz” diye açıklayan IWC CEO’su Georges Kern, sinema dünyası ile ortak noktalarını, “Her yönetmen filmlerle bir hikaye anlatır. IWC’de hikaye anlatıcılığı işin temeli ya da daha açık ifade etmek gerekirse, yaptığımız her şeyin DNA’sının bir parçası” olarak özetledi.

IWC’nin marka dostu olan Ferzan Özpetek, IWC’nin sinema tutkusunu kutladığı bu özel geceye katılmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

İngiliz senaryo yazarı, film yönetmeni, oyuncu ve Monty Python komedi grubu üyesi Terry Gilliam’ın, Finch’s Quarterly Filmmaker ödülünü aldığı gecenin ardından düzenlenen partide soul şarkıcısı Aloe Blacc sahne aldı.

IWC Schaffhausen ve film endüstrisi arasında geçmişi uzun yıllara dayanan sıkı bir bağ var. IWC sadece uluslararası çapta tanınan birçok oyuncu, film yönetmeni ve prodüktörle köklü bir ilişkinin tohumlarını ekmekle kalmadı, aynı zamanda Marka Dostları’nın bazılarıyla bizzat kendi film projelerine imza attı. Bunun yanı sıra IWC saatleri sayısız Hollywood filmi ve ABD yapımı TV dizilerinde kullanılan gözde aksesuarlardan biri. IWC Schaffhausen saatlerinin başrollerdeki oyuncular tarafından takıldığı yapımlar arasında “Wall Street/Borsa”, “Ocean’s 13”, “RED” gibi sinema filmleri, “Grey’s Anatomy”, “Private Practice” ve “Gossip Girl” gibi TV dizileri var.

Petra Nemcova

Petra Nemcova


 Eric Dane ve model Karolina Kurkova

Eric Dane ve model Karolina Kurkova


Eric Dane
Aylin Aydın ve Ferzan Özpetek

Aylin Aydın ve Ferzan Özpetek

Benzer Yazılar: