Jaeger-LeCoultre’nin değerli Saatleri 65.Cannes Film Festivali’ne imzasını attı

June 7, 2012People, Saat

İsviçre’nin En Prestijli Markalarından Jaeger-LeCoultre, 65. Cannes Film Festivali’nin Kırmızı Halısında Yıldızların Bileklerini Süsleyen Saat Modelleriyle Büyük Hayranlık Uyandırdı…

Jaeger-LeCoultre’nin değerli mücevher ve mekanik saatleri, 16-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında Cannes, Fransa’da 65’incisi gerçekleşen Cannes Film Festivali’ne imzasını attı.

65. Cannes Film Festivali jüri üyelerinden Diane Kruger; festivale “Hemingway & Gellhorn” filmiyle katılan Clive Owen; Fransız model, aristokrat, perfüm ve moda tasarımcısı Inès de la Fressange; kadın oyuncular Carmen Chaplin ve Sarah Gadon’un yanı sıra, festivale filmlerinin prömiyerleri için katılan pek çok meşhur oyuncu, yapımcı, yönetmen ve moda dünyasının en etkili isimlerinden Cameron Silver, Jaeger-LeCoultre saat takıyorlardı.

Jaeger-LeCoultre’nin feminen yüzü olan yetenekli oyuncu Diane Kruger, bu seneki Cannes Film Festivali’nin jüri üyeleri arasındaydı. Festivalin 16 Mayıs 2012’taki açılış gününden itibaren son derece çekici görünen ünlü aktris, açılış gününde katıldığı basın konferansında Jaeger-LeCoultre’nin “Jewellery 101″ adlı mücevher kol saatini takarken, açılış töreni gecesinde ise kırmızı halıdaki çarpıcı görünümünü Jaeger-LeCoultre’nin 1960 yapımı eşsiz vintage saati “Couvercle” ile tamamlamıştı.

65. Cannes Film Festivali’ndeki “Hemingway & Gellhorn” adlı filminin 25 Mayıs 2012 akşamı gerçekleşen prömiyerine, filmdeki rol arkadaşı Nicole Kidman’la birlikte katılan Clive Owen da Jaeger-LeCoultre saat takanlar arasındaydı. Ünlü aktör, kırmızı halı görünümünü “Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Tourbillon” saat ile tamamlamıştı. Clive Owen, “Jaeger-LeCoultre saatleri, kaliteli bir saatten isteyebileceğiniz her şeye sahip. Uzun sürede, el emeği ve ustalıkla yaratılan bu şık ve elegan saatleri takmak gerçek bir zevk,” dedi. Şıklığıyla olduğu kadar, zaman ve kaynaklarını yardım kuruluş ve ihtiyaç sahiplerine adamasıyla, bir iyiliksever olarak da ünlenen İngiliz aktör Clive Owen, Jaeger-LeCoultre’nin maskülen saat koleksiyonlarını temsil ediyor.

Ünlü Fransız model, aristokrat, parfüm ve moda tasarımcısı Inès de la Fressange da, 1948 Jaeger-LeCoultre yapımı vintage saatiyle 65. Cannes Film Festivali’nin kırmızı halısında nefes kesti. “De Rouille et D’os” un 17 Mayıs 2012 akşamı gerçekleşen prömiyerindeki çekici görünümünü, pırlantalarla bezeli platin vintage saat ile tamamladı.

Festivalin hayranlık uyandıran kadın oyuncularından Carmen Chaplin ve Sarah Gadon’un bileklerinde de Jaeger-LeCoultre’nin büyüleyici kol saatleri bulunuyordu.

Festival filmi “De Rouille et D’os” un 17 Mayıs 2012 günü gerçekleşen prömiyerindeki kırmızı halı görünümünü Jaeger-LeCoultre’nin “Reverso Ultra-Thin Pink Gold” model saatiyle tamamlayan Carmen Chaplin, ‘Madagascar 3: Europe’s Most Wanted’ adlı filminin 18 Mayıs 2012 günü yapılan prömiyerine ise, Jaeger-LeCoultre’nin eşsiz vintage modeli “101 Queen” kol saatini taktı.

“Antiviral” ve Cronenberg’in “Cosmopolis” filmlerinin kadın oyuncusu Sarah Gadon, ‘The Sapphires’ adlı festival filminin 19 Mayıs 2012 günü gerçekleşen prömiyerinde, Cannes’daki ilk görünüşü için, “Jaeger-LeCoultre 101 Feuille” saati seçmişti. Aktris Sarah Gadon festival filmi Antiviral’in 20 Mayıs 2012 günü gerçekleşen foto çekimlerindeki görünümünü ise, 1950 yapımı vintage Jaeger-LeCoultre “Duoplan” saat ile tamamladı.

Bu seneki Cannes Film Festivali’nin başlıca oyuncu, yapımcı ve yönetmenleri hep Jaeger-LeCoultre saat takıyorlardı: “Like Someone In Love” filminin aktörü Ryo Kase, festival kameralarına “Jaeger-LeCoultre Reverso Classique” saatiyle poz veriyor; aktris ve yapımcı Julie Gayet, “Amour” filminin 20 Mayıs 2012’deki festival prömiyerine “Jaeger-LeCoultre Reverso Ultra-thin Pink Gold” saatiyle geliyor; yönetmen Joachim Lafosse, “The Angels’ Share” filminin 22 Mayıs2012’deki festival prömiyerine “Jaeger-LeCoultre Master Ultra-Thin” saat takıyor; aktris Marina Hands, “Vous N’avez Encore Rien Vu” filminin 21 Mayıs 2012’deki festival prömiyerine “Jaeger-LeCoultre Jewellery 101″ saatiyle katılıyordu.


Time Dergisi tarafından 2002 yılında “Moda Dünyasının En Etkili 25 İsmi ve Yüzü” arasında sayılan meşhur Cameron Silver da 18 Mayıs 2012 günü katıldığı Cannes Film Festivali’nde, “Jaeger-LeCoultre’nin “Reverso Ultra-Thin 1931″ model kol saatini takıyordu.

Elegan, maskülen, vintage ve mücevher saat tasarımıyla, film festivali boyunca ünlüler, etkin kişiler ve film yıldızlarının bileklerini süsleyen Jaeger-LeCoultre, 65. Cannes Film Festivali’ne tam anlamıyla imzasını attı.

Kırmızı halı etkinliklerinin sıklıkla tercih edilen markası Jaeger-LeCoultre’nin koleksiyonunda birbirinden kıymetli bir çok kadın ve erkek saati modeli bulunuyor. Jaeger-LeCoultre’nin el emeğiyle ürettiği saat koleksiyonu, geçmişinden bugününe, kraliçeler için siparişle üretim yapan markanın 179 yıllık engin birikimini ortaya koyuyor.

Jaeger-LeCoultre’nin eşsiz saat koleksiyonu, Damas Türkiye tarafından işletilen Nişantaşı Altın Sokak’ta bulunan Jaeger-LeCoultre Boutique’nin yanı sıra, Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki “Damas” Butik’te, Istanbul Flyinn Alışveriş Merkezi’ndeki “Sapphire” ile Ankara Armada ve Kentpark Alışveriş Merkezleri’nde konumlanan “Greenwich” butiklerinde saat severlerin beğenisine sunuluyor. Antalya bölgesindeki Jaeger-LeCoultre satış noktaları arasında ise, Terracity Alışveriş Merkezi’nin içinde konumlanan “Damas” Butik’in yanı sıra, “Argos Center”, “Rom Sümer” ve Kemer Çarşı içinde konumlanan “Viking” bulunuyor.

Benzer Yazılar: