Nike’tan LeBron James’a Yeni Ayakkabı: Lebron 12

September 26, 2014Ayakkabı

684593_301_3qtr_pair_FB_33236 684593_301_outsole_FB_33230

LEBRON 12, James’in patlayıcı gücünü geliştirirken üç önemli avantajı da bir araya getiriyor: kuvvetli tamponlama, destek ve doğal esneklik.

LeBron James basketbolun en üst düzey rekabetini sergilerken güç, saha vizyonu, verim ve patlamaya hazır hızın olağanüstü bir karışımını gözler önüne seriyor. Sahip olduğu üstün beceri seti onun çok boyutlu oyununun özelliklerine uygun olarak tasarlanmış yenilikçi bir ayakkabı gerektiriyor.

İleriye dönük tasarımları şekillendirmek ve en yenilikçi ayakkabıları oluşturmak için LeBron James gibi dünya çapında bir atletin görüşlerini aldıklarını belirten Nike Basketbol Ayakkabı Başkan Yardımcısı Kelly Hibler, LEBRON 12’de basketbolun en iyi oyuncusunun performansını arttırmak için mühendislik sanatını ve bilimi bir araya getirdiklerini söyledi.

LABORATUVARDA DOĞDU

Nike’ın Spor Araştırma Laboratuvarı, Nike Basketbol tasarım ekibine derinlemesine atletik performans analizleri ve bilimsel testler temin ederken, LEBRON 12’de bilimsel veri ve analizlerin yeni nesil tamponlama, destek ve esneklik ihtiyacını kanıtladığı bu laboratuvarda doğdu.

Aynı zamanda dünya çapında sporcuların farklı ihtiyaçlarını karşılayan bu bilimsel anlayış James için maksimize edildi. Kurşuni renk seçeneği LEBRON 12 NSRL, yeni ayakkabının laboratuvarda doğuşundan esinlenildi.

HIZ ÖZELLİĞİ

LEBRON 12’nin dış kısmında bulunan beş adet gözle görülür altıgen şeklinde Nike Zoom Air torba her adımda hızlandırılmış patlama özelliği sağlarken aynı zamanda doğal hareketi de artırıyor. Nike Zoom Air 1995 yılında basketbolla ilk tanıştırıldığında ayakkabıya getirdiği aynı harika tamponlamayı sunuyor. Altıgen şeklindeki Nike Zoom Air, basketbol performansı için en gerekli yer olan ayağın baskı noktalarına işleniyor.

Ayak tabanı ile birlikte hafif ve havadar Megafuse üst kısım ağırlığı en aza indiren ve nefes alınabilirliği ve konforu güçlendiren kalıplaştırılmış ikinci bir deri görevini görmesi için tasarlandı.

ÜSTÜN DESTEK

James her oyunda yaklaşık 4,8 km koşuyor. Bir oyuncu bu mesafede ortalama 1000 kez yön değiştirirken yüksek darbe ve bükülmeye karşı direnecek şekilde rahat ve destekleyici bir ayakkabıya ihtiyaç duyar. Dynamic Flywire kabloları James’in rakipsiz hız ve güç kombinasyonu için muhafaza desteği sağlıyor. Ayakkabının üst kısmı hedeflenen destek ve koruma sunan Hyperposite kanatlarla beraber hassas bir form için oluşturuldu.

 

Benzer Yazılar: