Salvatore Ferragamo’dan sonbahar için göz kamaştıran bir koleksiyon

July 8, 2014Alış Veriş, Designers, Moda, Stil, Trend

SALVATORE FERRAGAMO_AG030SALVATORE FERRAGAMO_AG005

Salvatore Ferragamo,  2014-2015 Sonbahar Kış sezonunda doku ve renk oyunlarıyla kadınlar için göz alıcı bir koleksiyon sunuyor. Şaşırtıcı doku ve silüetlerin ağırlıkta olduğu koleksiyon, renk geçişleriyle dikkat çekiyor. Massimiliano Giornetti’nin kreatif direktörlüğündeki Salvatore Ferragamo modaevinin stil kodlarının mükemmel bir birleşimi olan koleksiyonda, preslenmiş örgüler ve jakarlar birbirine geçerek daha önce varolmayan dokular yaratılıyor.

Sıcak ve davetkar tasarımların koyu renkleri arasındaki transparan geçişler, koleksiyona romantik bir hava katıyor. Koleksiyonun hit parçaları arasında kabarık hacimli pelerinler, zarafetleriyle göz alan dik yakalı ince elbiseler, pileli eteklerle kombinlenen mohair kazaklar ve kalın kabanlar yer alıyor. Koleksiyonda siyah, kahve, çikolata, kum ve camel gibi renklere parlak kırmızılar, amber, gri ve bronz tonları eşlik ediyor.

SALVATORE FERRAGAMO_PAG029

Salvatore Ferragamo 2014-2015 Sonbahar- Kış Kadın Koleksiyonu’nda yer alan aksesuarlar, tasarımlar arasında dengeleyici bir rol oynuyor. Kısa botlar ve krokodil derisi topuklu sandaletler renkleriyle tezatlık yaratırken, metalik tonlardaki çantalar ve kürklü büyük çantalar öne çıkıyor. Daniela Villegas işbirliğiyle metal ve doğal materyallerin fantastik kombinasyonlarından hazırlanan aksesuarlar ise koleksiyonun dönüşüm temasını güçlendiriyor.

 

Benzer Yazılar: