Tommy Hilfiger ve Katie Holmes’tan Afrikaya destek

April 26, 2012Moda, People


Tommy Hilfiger, Katie Holmes’un uluslararası marka elçisi olduğu Millennium Promise projesini desteklemek amacıyla hazırlanan The Promise Collection serisini sunuyor. Afrika esintileri taşıyan kapsül koleksiyonun satışından elde edilecek gelirin tamamı, 2015 yılında yoksulluğu yarıya indirmeyi hedefleyen Millennium Promise projesine bağışlanacak.

Tommy Hilfiger, Katie Holmes’un uluslararası marka elçisi olduğu Millennium Promise projesini destekleme amacıyla hazırlanan ve The Promise Collection adı verilen özel kapsül koleksiyonu tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuyor. Katie Holmes, Afrika’da yoksulluk içinde yaşayan toplulukların durumunu ve bu topluluklara sürdürülebilir bir gelecek için kaynak sağlamak için Millennium Promise projesi kapsamında kamuoyunda farkındalık yaratma çabalarına destek olacak.

The Promise Collection, klasik Amerikan tasarımlarını Afrika renkleri, desenleri ve motifleriyle yeniden yorumluyor. The Promise Collection’dan elde edilen gelirin tamamı Millennium Promise projesine bağışlanacak. Sınırlı sayıdaki koleksiyon mayıs ayından itibaren Türkiye mağazalarında satışa sunulacak.

Tommy Hilfiger konuyla ilgili : “Katie Holmes’u The Promise Collection elçisi olarak aramızda görmekten onur duyuyorum. Onun desteği, Millennium Promise’in Afrika’da gerçekleştirdiği projeleri duyurmamızda önemli katkıda bulunacak. El ele vererek aşırı yoksulluğu sona erdirmeye yardımcı olacağımıza ve bunun sonuçlarını göreceğimize inanıyorum.”dedi.
Katie Holmes ise projeyle ilgili olarak “Tommy Hilfiger’ın Millennium Promise’e verdiği destek ve kendisini Ruhiira, Uganda’da yaşayan insanların yaşamlarını iyileştirmeye adaması, hayranlık uyandırıyor. Bu işbirliğinin amacı, topluluklara kendi kaynaklarını yaratmak ve yönetmek, hastalıklarla mücadele etmek ve gelecek nesilleri eğitmek için ihtiyaç duydukları uygulamalı becerileri kazandırmak.” diye anlatıyor.

Columbia Üniversitesi’ndeki Earth Institute’un (Dünya Enstitüsü) direktörü ve Millennium Promise’in kurucusu Jeffrey Sachs da görüşlerini, “Dünyada yoksulluğu, açlığı ve hastalıkları azaltmayı başarabildiğimiz birçok noktada ciddi değişimler görüyoruz. Artık Afrika da bu değişimleri yakalayabilecek, Millennium Köyleri Projesi, Afrika’nın kırsal kesimlerindeki köyler için 2015 yılında Millennium Gelişme Hedefleri’ne ulaşmalarını sağlayacak ve yoksulluk kıskacından kurtulmalarına yardımcı olacak bir yol çizmek amacıyla 2005’te oluşturuldu. Bir düzineden fazla ülkedeki Millennium Köyleri’nde gelir yükseliyor, açlık azalıyor ve sağlık hizmetleri iyileşiyor. Karşımızdaki zorluk ise bu ilerlemeleri Afrika’nın her yanına yansıtabilmek. Tommy Hilfiger ve Katie Holmes, milyonlarca insana bu muazzam değişime nasıl katkıda bulunabilecekleri konusunda ilham kaynağı oluyor. Birlikte hareket ederek yoksulluğu sona erdiren nesil olabiliriz,” şeklinde ifade ediyor.

MILLENNIUM PROMISE
Millennium Promise, kar amacı gütmeyen lider bir kuruluş olarak 2015 yılında Afrika’da aşırı yoksulluğu yarıya indirmeyi hedefliyor. Tommy Hilfiger’ın kuruluşla işbirliği, Tommy Hilfiger Corporate Foundation’ın beş yıllık bir dönem için 2 milyon $ bağışladığı 2009 yılına dayanıyor. The Promise Collection satışlarından elde edilecek gelirin tamamı, Afrika’nın çeşitli noktalarındaki Millennium Köyleri’nin desteklenmesi için kullanılacak.

THE PROMISE COLLECTION
Geleneksel Afrika giysilerinin çarpıcı desenlerinden, kumaşlarından ve canlı renklerinden esinlenilerek hazırlanan The Promise Collection’da erkekler için 13 ve kadınlar için 17 parça yer alıyor. Kadın ve erkekler için fularlar, takılar, mayolar ve gözlükler de sınırlı seri kapsül koleksiyonu tamamlıyor.